www.irfanbilgic.com

Üyelik Girişi
Anasayfa
Site Haritası
K12NET

Anasayfa

Mustafa Kemal Atatürk’ün uşağı olan Cemal Granada bir hatırasını şöyle anlatıyor: Bir gün yine Atatürk, tarihle ilgili kalın bir kitap okuyordu. Öylesi ne dalmıştı ki çevresini görecek hali yoktu.
Prof. Dr. Sefer Ada, “Ev ödevlerinin en önemli yanı öğrencide sorumluluk duygusunu geliştirmesi, özgüven ve başarıyı desteklemesi. Ödevleri anne-baba yaparsa öğrenciye kötülük eder” diyor.
ODTÜ laboratuvarlarında, çocukların bilgisayarda kendi çizgi film kahramanlarını ve masallarını yaratabilecekleri ortamı sağlayan "akıllı oyuncaklar" geliştirildi.
Bazı insanlar herkesin gördüğünü farklı algılar, günlük olaylara farklı bakar. Sürekli yeni yöntem ve yollar izler, risk alma cesareti gösterir. Bu kişiler esnektir, duyarlıdır, hoşgörülüdür, sosyal hayata uyumlu, özgün ve üreticidir. Kısaca yaratıcıdır. Aslında her çocuk yaratıcı olma yeteneği ile doğar. Katı kuralların olmadığı, özgür, serbest bir çevre ile bu yetenek pekişir.
Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ile Hastalıkları Uzmanı Dr. Zafer Atasoy aileye, öğretmenlere (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) DEHB’li çocuklarla iletişim kurma konusunda tavsiyeler veriyor.
"Hediye koşula bağlanmamalı. Karneye bakıp hediye alınmamalı, çaba takdir edilmelidir"
Öğrencilerim 2010 -2014
Atatürk Köşesi
Saat
Okul bahçesinde piknik
Hava Durumu
Anlık
Yarın
29° 32° 19°
e - okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
TEMA
Vahşi Web Ormanı

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret132920
Takvim